KLINKERIS » Klinkerio trinkelės
Klinkerinės trinkelės – viena lengviausiai prižiūrimų ir ilgiausiai tarnaujančių gerbūvio apdailos medžiagų. Laboratoriniais tyrimais įrodyta, kad jos daug kartų tvirtesnės nei betoninės, todėl ir ilgaamžiškesnės. Dėl labai mažo vandens įgeriamumo (iki 4 proc.), ant klinkerinių grindinio trinkelių neužsilaiko jokie skysti teršalai. Tai tik patvirtina, kad klinkerinės grindinio trinkelės ilgus metus bus solidi aplinkos puošmena, nereikalaujanti papildomų investicijų.

Klinkerinės grindinio trinkelės išdegamos aukštakrosnyse 1100-1200°C temperatūroje, todėl yra ilgaamžės, atsparios šalčiui, druskai, išlaiko spalvą. Atsižvelgiant į kaitinimo temperatūrą, sumaišyto molio rūšį bei degimo laiką, klinkeris natūraliai įgauna įvairių atspalvių: nuo šviesiai geltono, ryškiai raudono iki juodo. Klasikinio natūralaus raudono klinkerio spalvos niuansus – nuo rausvai raudonos, rudos iki tamsiai rudos − lemia molyje esančios geležies kiekis. Šiltą gelsvą atspalvį klinkeriniai gaminiai įgauna dėl kalcio junginių. Klinkerinės trinkelės harmoningai dera beveik su visomis kitomis statybinėmis medžiagomis, ypač su medžio ir akmens gaminiais. Klinkerinėmis trinkelėmis klotas grindinys ne tik tvirtas, bet ir estetiškai atrodo.

Degimo metu trinkelės įgauna didelį tankį ir tvirtumą. Trinkelių atsparumas šalčiui, kaip ir kiti kokybės kriterijai, yra nuolat tikrinami ir kontroliuojami nepriklausomų ekspertų.

Klinkerines grindinio trinkeles galima žiemą barstyti druska. Oras ir lietus valo grindinio trinkeles ir druską išplauna.
01
02
03
04
04 gerumpelt
05
06
06 spezial
07
08
08 spezial
15

    1   2